Інформації про можливість навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій “Старт в ІТ” на всій території України.
Інформуємо про можливість пройти навчання за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій за рахунок грантових коштів з державного бюджету України.
Програма грантів «Старт в ІТ» передбачає оплату вартості навчання для громадян, які втратили роботу, перебувають у простої, неоплачуваних відпустках, є ВПО або бажають отримати нову професію у сфері IT. Заявки учасників разом із пакетом документів приймають у центрах зайнятості.
Зазначається, що одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг. Учасники програми мають використати сертифікат протягом 10 робочих днів з дня видачі, уклавши на його підставі договір із закладом освіти.
Особи, які беруть участь у програмі, зобов’язуються пройти курс навчання та після його завершення протягом 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю або відкрити власну справу в цій галузі.
На кого НЕ поширюється програма:
-на осіб, які не мають професійної (професійно-технічної) та/або фахової перед вищої, та/ або вищої освіти;
-на осіб, які мають досвід роботи менше ніж 18 місяців;
-на осіб, які отримали спеціалізацію у сфері інформаційних технологій та/або мають досвід роботи в ІТ-індустрії.
Де знайти програму?
Мінцифри оприлюднює перелік освітніх програм у сфері інформаційних технологій на офіційному веб-сайті Мінцифри. Ця інформація оприлюдненєються також на офіційних веб-сайтах центрів зайнятості.
Як подати заявку?
Заява подається до центру зайнятості за місцем проживання особи. Особа подає особисто заяву в електронній формі за допомогою порталу «Дія».
Заява містить:
прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) особи;
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
серію та/або номер паспорта;
контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти);
відомості з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб щодо довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб).
До заяви додаються:
резюме за формою, затвердженою Державним центром зайнятості (не більше одного аркуша);
підтвердження готовності суб’єкта освітньої діяльності навчати особу;
копія трудової книжки або дублікат трудової книжки (у разі наявності) або відомості з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про наявний трудовий або страховий стаж ⸺ для підтвердження досвіду роботи;
копія документа про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката);
копія наказу, що підтверджує перебування особи в простої, зупинення трудового договору, укладеного з нею, або перебування у відпустці без збереження заробітної плати (за наявності).
Заява формується засобами Порталу Дія в довільній формі. Формування заяви закінчується накладенням електронного підпису.
За результатом розгляду поданих особою документів центр зайнятості протягом трьох робочих днів приймає рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката для навчання в обраному особою суб’єкті освітньої діяльності за обраною освітньою програмою.
Центр зайнятості інформує особу про прийняте рішення через Портал Дія протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.
За результатами прийнятого рішення для проходження навчання центр зайнятості видає одноразово особі сертифікат в електронній формі, який формується засобами Порталу Дія.
Строк використання сертифіката становить десять робочих днів з дня його видачі.
Підстави відмови у видачі сертифіката:
невідповідність особи вимогам;
відсутність необхідних документів.
Зарахування особи на навчання на підставі сертифіката здійснюється суб’єктом освітньої діяльності після укладення між ними договору про навчання відповідно до законодавства.
Після завершення навчання за відповідною освітньою програмою особа отримує відповідний документ про освіту.
У разі припинення навчання особою без поважної причини або її відрахування за невиконання робочого навчального плану з вини особи така особа не має права звертатися до Державної служби зайнятості за отриманням допомоги по безробіттю протягом 12 місяців.
Особа, яка завершила навчання, зобов’язана протягом 30 календарних днів після його завершення працевлаштуватися за наймом на умовах трудового договору (контракту), зокрема на умовах гіг-контракту, або укласти цивільно-правовий договір про виконання робіт (надання послуг), або зареєструватися як фізична особа-підприємець, або провадити незалежну професійну діяльність за отриманою кваліфікацією відповідно до освітньої програми.
Особа після працевлаштування або державної реєстрації як фізичної особи – підприємця протягом п’яти робочих днів подає центру зайнятості документи, які підтверджують працевлаштування (копію трудового договору (контракту) або гіг-контракту або цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг), або інформує центр зайнятості про державну реєстрацію себе як фізичної особи – підприємця.
У разі коли особа, яка закінчила навчання, не працевлаштувалась, вона не має права звертатися до Державної служби зайнятості за отриманням допомоги по безробіттю протягом 12 місяців.