• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Deutsch
Оформлення "закордонного" паспорта
Опубліковано 30 січня 2020 року о 17:35

Кожен громадянин України має право на отримання закордонного паспорта. В нормативно-правових актах, які регулюють питання оформлення і видачі закордонних паспортів, вживається назва "паспорт громадянина України для виїзду за кордон", або скорочено - ПГУВК.

Закордонний паспорт можна оформити:

Послуга оформлення закордонного паспорта є наразі з-поміж тих, що мають найбільший попит серед громадян України за кордоном.

Строк дії закордонного паспорта

Закордонний паспорт оформлюється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, — на десять років.

Оформити свій перший закордонний паспорт громадянин України може у будь-якому віці, починаючи від народження.

Обмін раніше оформленого закордонного паспорта здійснюється у випадках:

  • закінчення строку дії паспорта;

  • зміни інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку зі зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);

  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

  • непридатності паспорта для подальшого використання (пошкодження, закінчення вільних сторінок).

Оформлення нового закордонного паспорта здійснюється також у випадку втрати або викрадення попереднього паспорта.

Громадянин України не може мати більш як два паспорти для виїзду за кордон.

При зверненні до закордонної дипломатичної установи України (ЗДУ) виготовлення паспорта триває до трьох місяців. Водночас просимо з розумінням ставитись до можливих затримок із доставленням паспортів з України до країни Вашого перебування/проживання в умовах воєнного стану.

У разі оформлення паспорта у зв'язку зі зміною персональних даних (прізвища та/або імені) до заяви додається документ, що підтверджує таку зміну (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду тощо). При цьому оформленню закордонного паспорта на нове прізвище та/або ім’я має передувати переоформлення «внутрішнього» паспорта (ID-картки). 

Можливість обміняти закордонний паспорт на інше прізвище у Генконсульстві залежить від наявності у закордонному паспорті відмітки ПМП – Постійне проживання – Німеччина. Ця відмітка вноситься ДМС України або закордонною дипломатичною установою України на підтвердження оформлення процедури виїзду або залишення на постійне місце проживання за кордоном (ПМП).

Зверніть увагу, що видані Німеччиною безстрокові дозволи на проживання (unbefristeter Aufenthaltstitel, Niederlassungserlaubnis тощо) жодним чином не пов'язані з процедурою ПМП.

Отже, у залежності від наявності такої відмітки  у закордонному паспорті, який підлягає обміну у зв'язку зі зміною імені/прізвища, можливі два варіанти

  Якщо відмітка про ПМП наявна, закордонний паспорт просто обмінюється у Генконсульстві у порядку, наведеному на нашому сайті.

 Якщо відмітки про ПМП немає, слід буде спочатку обміняти на нове ім'я/прізвище внутрішній паспорт (лише на території України), а вже на підставі нього - закордонний (на території України або в Генконсульстві). Докладніше про це - нижче👇


Паспорт громадянина України (так званий внутрішній паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. В Україні – це Державна міграційна служба та її територіальні органи. ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНОДАВСТВА МОЖНА ЗАМІНИТИ ЛИШЕ В УКРАЇНІ.

Тобто, у разі зміни прізвища (імені), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я). У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища або імені.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку зі зміною прізвища або імені, визнається недійсним.

Задля уникнення проблем з обміном на території України паспортних документів внаслідок зміни прізвища/імені Генконсульство рекомендує такий

ПОРЯДОК ДІЙ:

1. Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль (переклад документів українською краще зробити на території України, оскільки переклади, виконані на території Німеччини, також мають засвідчуватися апостилем). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при поданні документів до уповноваженого органу - Державної міграційної служби (ДМС), Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або держпідприємства "Документ" (Паспортний сервіс) - доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів;

2. Звернутися до ДМС, ЦНАПу або "Паспортного сервісу"з метою обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта в анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);

3. Повертаючись з України до ФРН, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон (а також візовий документ [Aufenthaltstitel], якщо він, звичайно, не внесений до паспорта, а був оформлений у вигляді сучасної пластикової картки). У будь-якому разі для обміну внутрішнього паспорта слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;

4. Після повернення до ФРН - звернутися до місцевих органів по роботі з іноземцями (Ausländerbehörde) щодо обміну візових документів на шлюбне прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон.

Якщо Ваш паспорт для виїзду за кордон буде вилучено під час обміну, то для повернення у ФРН у певних випадках може знадобитися звертатися до Посольства Німеччини за новою візою. Тому краще не забувати подати вищезгадану заяву про залишення анульованого попереднього паспорта заявнику.

Консульський збір за оформлення закордонного паспорта особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, складає 37 євро, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку – 120 євро (83 євро - оформлення паспорта + 37 євро - авторизована обробка даних).

Законодавством України передбачені пільги окремим категоріям громадян.

Увага! Консульський збір сплачується банківською дебетовою карткою (EC-Karte), емітованою у Німеччині, під час подачі документів в Генконсульстві

 

Сучасний український закордонний паспорт виготовляється за найвищими стандартами безпеки на унікальному для України обладнанні та лише на потужностях  одного підприємства, розташованого у Києві : Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» (pk-ukraina.gov.ua) 

Паспорт друкується одразу з внесеними даними майбутнього власника, після чого надсилається для видачі до того підрозділу ДМС, ЦНАП чи закордонної дипломатичної установи, куди подавалася заява про його оформлення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux