• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Пам’ятка для українських водіїв, транспортні засоби яких перебувають в Німеччині більше одного року
Опубліковано 13 червня 2023 року о 17:43

Якщо ви приїхали в Німеччину на транспортному засобі, зареєстрованому в Україні, і керуєте ним у Німеччині більше одного року, будь ласка, зверніть увагу на наступну інформацію: 

1. Звернення на отримання спеціального дозволу від компетентного органу 

Власник зареєстрованого в Україні транспортного засобу, який має статус тимчасового захисту та реєстраційні документи, що дають право на участь в міжнародному автомобільному русі, повинен подати заяву на тимчасове продовження використання українського реєстраційного номера автомобіля і заявити, що він не планує переїжджати на постійне місце проживання в Німеччину. Така заява подається до компетентного органу, визначеного відповідно до земельного законодавства. 

Передумовами для надання спеціального дозволу є: 

a) наявність страхування транспортного засобу;

b) довідка про успішне проходження перевірки безпеки транспортного засобу;

c) заява особи про те, що транспортний засіб не перебуватиме в Німеччині постійно. 

Спеціальний дозвіл, виданий компетентним реєстраційним органом, повинен постійно знаходитися в транспортному засобі. Він надається максимально до 31.03.2024 року, але не довше ніж на термін дії полісу страхування автомобіля. Дозвіл діє на всій території Федеративної Республіки Німеччина. 

a. Страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів 

Кожен, хто керує транспортним засобом в Німеччині, повинен мати необхідний поліс страхування автоцивільної відповідальності. Водіння без дійсного страхування в Німеччині заборонене. Якщо ви виїжджаєте на дороги загального користування в Німеччині без страхування цивільно-правової відповідальності, ви вчиняєте кримінальний злочин. Крім того, ви несете особисту відповідальність за шкоду, заподіяну вашим транспортним засобом третім особам. Незастрахований автомобіль також може бути конфіскований компетентними органами. Водій повинен мати при собі "Зелену карту" або підтвердження придбання полісу прикордонного страхування і, у разі потреби, пред'явити її для перевірки. 

b. Успішне проходження перевірки безпеки транспортного засобу 

Транспортний засіб має пройти перевірку органом, уповноваженим здійснювати загальний техогляд авто. У разі позитивного результату перевірки безпеки видається відповідна довідка, яка додається до заяви 

c. Відсутність постійного місцезнаходження в Німеччині

Спеціальний дозвіл може бути наданий лише в тому випадку, якщо автовласник декларує, що Німеччина не буде постійним місцезнаходженням транспортного засобу. Якщо Німеччиниа буде задекларована постійним місцезнаходженням транспортного засобу, такий автомобіль повинен бути невідкладно зареєстрований в Німеччині. 

2. Реєстрація транспортного засобу після 01.04.2024

Кожен, хто отримає спеціальний дозвіл, повинен буде відразу зареєструвати транспортний засіб у Німеччині після 01.04.2024. Після закінчення терміну дії спеціального дозволу керування транспортним засобом у Німеччині без німецької реєстрації не дозволяється. Якщо ви керуєте в Німеччині транспортним засобом, який тут не зареєстрований (або не має спеціального дозволу), але підлягає такій реєстрації, ви вчиняєте адміністративне правопорушення, яке карається штрафом. 

3. Податок на транспортний засіб

Власники українських легкових автомобілів та причепів до них, які в'їжджають в країну з метою тимчасового перебування, звільняються від сплати податку на транспортний засіб на період до одного року. У подальшому, в разі перетину кордону Німеччини, цей річний період починає заново відраховуватися з моменту, коли транспортний засіб знову в’їжджає в країну. Звільнення від податку не застосовується, якщо транспортні засоби використовуються для перевезення людей або товарів за плату або якщо для цих транспортних засобів встановлено постійне місцезнаходження в Німеччині. Після закінчення одного року згадані транспортні засоби підлягають в Німеччині оподаткуванню податком на транспортні засоби. Податок стягується Митною адміністрацією за допомогою картки податку на транспортний засіб за кожен календарний день, проведений повністю або частково в Німеччині. У такому вападку, будь ласка, самостійно звертайтеся до контактних пунктів митної адміністрації, які займаються питаннями податку на на транспортний засіб. Річний розмір податку на легковий автомобіль з іноземною реєстрацією становить 186 євро та сплачується паушальним платежем. При цьому, тарифікація здійснюється на щоденній основі. Якщо український легковий автомобіль буде зареєстрований у Німеччині, він повинен оподатковуватися як німецікий транспортний засіб. Враховуючи зазначені вище положення український легковий автомобіль та причіп до нього повинні бути невідкладно зареєстровані в Німеччині починаючи з 01.04.2024 р. Якщо український легковий автомобіль не зареєстрований в Німеччині, незважаючи на наявність постійного місцезнаходження транспортного засобу в Німеччині, він підлягає оподаткуванню на підставі незаконного використання. 

У разі виникнення запитань щодо податку на транспортні засоби, контактні пункти Митної адміністрації будуть раді вам допомогти. Найближчий контактний пункт можна знайти за допомогою пошуку послуги на веб-сайті Митної адміністрації та введення Вашого поштового індексу за адресою: https://www.zoll.de/DE/Service/Dienststellensuche/KfzSteuer/Schritt_02/_function/Dienststellenfinder_Anliegen_KFZ_Formular.html.

Ви можете зв'язатися з Центральним інформаційним бюро з питань транспортного податку Митної адміністрації за телефоном +49 351 44834-550.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux