• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Консульський облік
Опубліковано 30 січня 2020 року о 16:55

Шановні пані та панове, 

подачу документів Ви можете здійснити особисто у консула, записавшись на прийом за онлайн чергою за наступним посиланням https://go.mfa.gov.ua/. Також Ви маєте змогу подати документи на терміновий консульський облік щовівторка з 14  до 17:00 без попереднього запису. 

на консульську дію паспортні дії: терміновий консульський облік.

У разі виникнення додаткових питань можна надіслати електронне повідомлення за адресою [email protected].

Термін взяття на консульський облік поштою складає 10-14 днів;

⚠ відповідальність за можливу втрату документа під час пересилання несе поштовий сервіс.


Звертаємо Вашу увагу також на те, що відповідно п.6 ПОРЯДКУ ведення обліку громадян України, які проживають за межами України (далі - Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020р. №85 про перебування на консульському обліку та зняття з консульського обліку закордонними дипломатичними установами України видаються довідки за формою згідно з додатками 1 та 2 цього Порядку.

У разі відсутності технічної можливості внесення даних до відомчої інформаційної системи МЗС на момент отримання заяви про взяття на консульський облік або зняття з консульського обліку до дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон вноситься така відмітка (проставляється штамп):

про взяття на постійний консульський облік із зазначенням закордонної дипломатичної установи України, дати з підписом уповноваженої посадової особи та відбитком малої гербової печатки;

про взяття на консульський облік усиновлених дітей із зазначенням закордонної дипломатичної установи України, дати з підписом уповноваженої посадової особи та відбитком малої гербової печатки;

про взяття на тимчасовий консульський облік із зазначенням закордонної дипломатичної установи України, строку перебування на обліку, дати з підписом уповноваженої посадової особи та відбитком малої гербової печатки;

про зняття з консульського обліку із зазначенням закордонної дипломатичної установи України, дати з підписом уповноваженої посадової особи та відбитком малої гербової печатки.

У разі проставлення відмітки (штампу) довідки, передбачені абзацом першим цього пункту, надсилаються після внесення даних до відомчої інформаційної системи МЗС.


Консульський облік полягає у реєстрації у ГКУ в Дюссельдорфі громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває в Німеччині на в межах консульського округу Консульства (земля Північний Рейн-Вестфалія), шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру та видачі відповідної довідки про перебування на обліку.
Звертаємо Вашу увагу, що проставлення в закордонний паспорт відповідної відмітки (штампу), як це було раніше, відбувається тільки у випадку, коли видача довідки неможлива з технічних причин.

Одночасне перебування особи на консульському обліку у більш ніж одній закордонній дипломатичній установі України не допускається.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі, за винятком прийняття облік усиновлених дітей-громадян України.

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. Постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах;

2. Тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах;

3. Зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;

4. Зміни меж консульського округу ЗДУ;

5. Усиновлення дитини - громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном.

У разі зміни ваших персональних даних, що були внесені до вашої облікової картки (Наприклад: зміна імені, прізвища або зміна місця проживання у Німеччині в межах консульського округу, просимо повідомити ГКУ в Дюссельдорфі про факт настання даних змін наступним чином:

Заповнити заяву📎 встановленого зразка;

Докласти копію паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

Докласти копію актуальної довідки з місця проживання у Німеччині (довідка має бути видана не раніше, ніж за три дні до її пред'явлення);


На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які оформили в установленому законодавством порядку документи для виїзду за кордон на постійне проживання за кордон або документи для залишення на постійне проживання за кордоном (у закордонному паспорті проставлений штамп “ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ”

або


При прийнятті на постійний консульський облік громадянин України надсилає поштою комплект документів, складених у такій послідовності:

1. Оригінал закордонного паспорта;

2. Облікова картка📎;

3. Заява📎;

4. Фотокартка розміром 3,5×4,5 сантиметрів із зображенням обличчя (фон - білий);

5. Копія сторінки паспорту з інформацією про пред’явника документа і обов’язково копія сторінки “закордонного” паспорта з відміткою “ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ”


6. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження (копія свідоцтва про народження або «внутрішнього» паспорта чи копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);

7. Копія дозволу на проживання в Німеччині (Aufenthaltstitel) (у разі наявності);

8. Копія документа, що підтверджує актуальну адресу місця проживання в межах консульського округу ГКУ в Дюссельдорфі (земля Північний Рейн-Вестфалія) (Meldebescheinigung або Erweiterte Meldebescheinigung);

9. Оригінал квитанції про сплату консульського збору (18 €) (діти до 16 років звільняються від сплати консульського збору) на банківські реквізити: Generalkonsulat der Ukraine in Düsseldorf IBAN: DE07 1004 0000 0260 9261 01 BIC: COBADEFFXXX bei: Commerzbank

 

На тимчасовий консульський облік можуть стати громадяни України, які тимчасово перебувають у Німеччині в межах консульського округу Генконсульства (земля Північний Рейн-Вестфалія).                                                           

При взятті на тимчасовий консульський облік громадянин України надсилає поштою комплект документів, складених у такій послідовності:

1. Оригінал та копія закордонного паспорта;

2. Заява📎;

3. Облікова картка📎;

4. Фотокартка розміром 3,5×4,5 сантиметрів із зображенням обличчя (фон - білий);

5. Копія сторінки паспорту з інформацією про пред’явника документа і обов’язково  копія документа, до якого внесена інформація про місце народження (копія свідоцтва про народження або «внутрішнього» паспорта чи копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);

6. Копія дозволу на проживання в Німеччині (Aufenthaltstitel) (у разі наявності);

7. Копія сторінки паспорта з останньою реєстрацією місця проживання (якщо паспорт у формі книжечки) або актуальної довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання (ID картка);

8. Копія документа, що підтверджує актуальну адресу місця проживання в межах консульського округу ГКУ в Дюссельдорфі (земля Північний Рейн-Вестфалія) (Meldebescheinigung або Erweiterte Meldebescheinigung) довідка має бути видана не раніше, ніж за три дні до її пред'явлення;

9. Оригінал квитанції про сплату консульського збору (18 €) (діти до 16 років звільняються від сплати консульського збору);

за взяття на постійний консульський облік стягується консульський збір , розмір якого встановлюється згідно з Положенням про консульський збір України .

 

При взятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява📎 про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків. У разі відсутності у дитини власного паспортного документа до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків  з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

Строк перебування на постійному консульському обліку необмежений.

Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до закордонної дипломатичної установи України для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви довільної форми.

Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік строком на один рік.

Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволу іноземної держави на проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.

Діти - громадяни України, усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, приймаються на консульський облік усиновлених дітей до досягнення ними 18-річного віку.

Для зняття з консульського обліку необхідно надіслати поштою такі документи:

1. Дійсний закордонний паспорт;

2. Заповнену власноручно заяву📎;

3. Конверт з марками на суму 3,95 євро.

Консульський збір за зняття з консульського обліку не стягується.

Підставами для зняття з консульського обліку є:

1) звернення особи із заявою  про зняття з консульського обліку, подана нею особисто (заява📎). У разі зняття з консульського обліку дитини до 16 років, така заява подається одним із батьків.

2) закінчення строку перебування на консульському обліку;

3) припинення особою, яка перебуває на консульському обліку, громадянства України;

4) смерть особи, яка перебуває на консульському обліку;

5) якщо протягом 10 років з дати взяття на постійний консульський облік особа не зверталась до ГКУ в Дюссельдорфі з актуалізацією даних про себе;

6) повідомлення МЗС про повернення на постійне місце проживання в Україну усиновленої дитини;

7) повідомлення ДМС, що особа, яка досягла 14-річного віку, повернулася на постійне проживання в Україну та звернулася до ДМС з питання щодо оформлення паспорта або анулювання штампу ПМП в паспорті.

Якщо ви прибули до іншої закордонної дипломатичної установи і не знялись з обліку в попередній, разом з заявою про взяття на облік подається заява про зняття з консульського обліку в попередній установі.

Згідно вимог підпункту 7 пункту 1 додатку 2 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних, та резервістів призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до закордонної дипломатичної установи України в межах консульського округу, де вони проживають  для взяття на військовий облік.

Пакет документів для постановки на військовий облік такий, як і на тимчасовий облік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux