Чи потрібно заздалегідь записуватись на прийом громадян?
Так, потрібно. Запис на прийом здійснюється за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/
Чи можна оформити біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон у Генеральному консульстві України в Дюссельдорфі?
Так. У разі закінчення строку дії, втрати/викрадення паспорта, громадяни України можуть звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення нового паспортного документа.
Детальна інформація щодо порядку оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон розміщена на веб-сторінці https://duesseldorf.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasport
Які терміни оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
До трьох місяців з моменту подачі повного пакету документів (встановлено законодавством).
Чи можна оформити паспорт громадянина України (ID картку) у Генеральному консульстві України в Дюссельдорфі?
Ні. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється підрозділами Державної міграційної служби в Україні, центрами надання адміністративних послуг (ЦНАП) або центрами обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ».
Чи можна у Генконсульстві вклеїти до паспорта громадянина України (внутрішнього) фотокартку у зв’язку з досягненням 25-річного або 45-річного віку?
Ні, Генконсульство не має повноважень щодо внесення будь-яких змін до паспорта громадянина України.
Чи можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон моїй новонародженій дитині?
Так, паспорт можна оформити. Для цього потрібно у Генконсульстві отримати довідку про реєстрацію дитини громадянином України та подати необхідні документи для оформлення паспорта.
У мене закінчується строк дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Чи є можливість продовження строку дії паспорта в Генконсульстві?
На період дії воєнного стану в Україні існує тимчасова можливість продовження строку дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Паспорт підлягає продовженню якщо він вже закінчився, або його строк збігає у найближчі два місяці.
Я вийшла заміж в Німеччині та змінила прізвище. Чи я можу оформити у Генконсульстві паспорт на прізвище чоловіка?
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон на нове прізвище можливе лише після оформлення в Україні паспорта громадянина України (ID картку) зі зміненими даними. Винятком є випадок, коли у Вашому закордонному паспорті проставлено відмітку (штамп)"Постійне проживання - Німеччина". Ця відмітка вноситься Державною міграційною службою України або закордонною дипломатичною установою України на підтвердження оформлення процедури виїзду або залишення на постійне місце проживання за кордоном (ПМП).
Зверніть увагу, що видані Німеччиною безстрокові дозволи на проживання (unbefristeter Aufenthaltstitel, Niederlassungserlaubnis тощо) жодним чином не пов'язані з процедурою ПМП.
Під час перебування у Німеччині з туристичною/приватною метою втрачено паспорт. Як повернутися в Україну?
У разі втрати/викрадення паспорта в Німеччині необхідно звернутися до Генконсульства з клопотанням про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.
Детальна інформація щодо порядку оформлення посвідчення особи на повернення в Україну розміщена за посиланням: https://duesseldorf.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/pasport/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu
Чи можна вписати дані дитини до закордонного паспорта?
Так, на період дії воєнного стану така можливість є.
Скільки днів громадянин України може перебувати в Німеччині без візи?
Громадяни України можуть перебувати на території Німеччини до 90 днів протягом 180 днів незалежно від кількості в’їздів до країни. Для легального перебування понад 90 днів необхідним є оформлення дозволу на проживання або візи у міграційних органах Німеччини.
Чи можна у Генконсульстві оформити згоду на виїзд неповнолітньої дитини за межі України?
Так, можна оформити. Згідно з законодавством України, якщо дитина не досягла 16-річного віку, виїзд за межі України здійснюється за нотаріально посвідченою згодою того з батьків, який відсутній у пункті пропуску, або обох батьків, якщо дитина виїжджає у супроводі інших осіб. Для оформлення заяви-згоди також можна скористатися послугою німецького нотаріуса. Зі штампом "апостиль" та перекладом на українську мову офіційним присяжним перекладачем (який також засвідчений штампом “апостиль”) його документ має таку саму юридичну силу, як і консульське засвідчення.
Дозвіл для виїзду з України дітей, яким виповнилося 16 років, не потрібний.
Для в’їзду в Україну дітей – громадян України дозвіл не потрібний.
Чи можна у Генконсульстві нотаріально посвідчити довіреність для представлення інтересів в Україні?
Так. Необхідно особисто звернутися до Генконсульства з дійсним паспортом.
Чи можна оформити нотаріально засвідчену довіреність дистанційно?
Ні, будь-які нотаріальні дії вчиняються виключно за особистої присутності заявника на підставі оригіналу дійсного паспортного документа.
Які документи необхідні для укладення шлюбу на території Німеччини?
Список документів можна отримати у відомстві реєстрації цивільних станів (Standesamt). Одним з таких документів є нотаріальна заява про те, що особа не перебуває в зареєстрованому шлюбі. Для оформлення цієї заяви в консульстві необхідно особисто прийти до установи і надати такі документи https://duesseldorf.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/notarialni-diyi/shps .
Як оформити моєму чоловіку - громадянину іноземної держави дозвіл на проживання в Україні?
Для оформлення Державною міграційною службою України документів, які дають право на перебування або проживання в Україні на строк, що перевищує 90 днів, необхідно оформити візу типу Д. З більш детальною інформацією щодо процедури оформлення візи можна ознайомитись за посиланням https://duesseldorf.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/oformlennya-viz.
Батькам дітей, що вимушено покинули Україну
Актуальна інформація та відповіді на поширені питання про навчання ваших дітей: refugee-ed.sqe.gov.ua.
Даний портал є додатковим джерелом корисної актуалізованої інформації про систему загальної середньої освіти України.