• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Deutsch
Пам’ятка для українських водіїв, які вперше в'їжджають до Німеччини на своєму транспортному засобі
Опубліковано 13 червня 2023 року о 17:38

Якщо ви вперше приїхали до Німеччини на транспортному засобі, зареєстрованому в Україні, будь ласка, зверніть увагу на наступну інформацію про те, як (1) довести наявність необхідного страхування цивільно-правової відповідальності власника транспортного засобу та (2) зареєструвати тут свій транспортний засіб та отримати німецький номерний знак для авто, не пізніше ніж через рік після в'їзду до Німеччини. 

Якщо ви керуєте своїм автомобілем у Німеччині довше одного року, будь ласка, скористайтеся інформацією у частині Б цієї пам’ятки. 

1. Страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів 

Кожен, хто керує транспортним засобом в Німеччині, повинен мати необхідний поліс страхування автоцивільної відповідальності. Водіння без дійсного страхування в Німеччині заборонене. Якщо ви виїжджаєте на дороги загального користування в Німеччині без страхування цивільно-правової відповідальності, ви вчиняєте кримінальний злочин. Крім того, ви несете особисту відповідальність за шкоду, заподіяну вашим транспортним засобом третім особам. Незастрахований автомобіль також може бути конфіскований компетентними органами. 

Для транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, необхідне страхування може бути отримане та підтверджене різними способами: 

• За допомогою "Зеленої карти", яку страхувальник отримав від свого українського страховика. 

Наразі Зелену карту українського страховика можна також отримати в електронному вигляді з території Німеччини. Більше інформації можна знайти тут: http://www.mtsbu.ua/ua/green_card/80365/. Зелена карта гарантує страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у країнах, зазначених в Зеленій карті. 

• Дійсним полісом прикордонного страхуванням, придбаним на зовнішньому кордоні ЄС. 

Він забезпечує страховий захист від відповідальності власників транспортних засобів на всій території Європейського Союзу та в будь-яких інших країнах, перелічених у полісі прикордонного страхування. 

• Полісом прикордонного страхуванням, придбаним у Німеччині. 

Він також забезпечує захист від відповідальності власників транспортних засобів у Європейському Союзі та в інших країнах, перелічених у полісі прикордонного страхування. Водій повинен мати при собі "Зелену карту" або підтвердження придбання полісу прикордонного страхування і, у разі потреби, пред'явити її для перевірки. Більш детальну інформацію про прикордонне страхування в Німеччині ви можете знайти тут: https://www.dieversicherer.de/versicherer/auto-reise/news/kfz-versicherung-fluechtlingeukraine-84714

2. Реєстрація транспортного засоба

Кожен, хто на німецьких дорогах загального користування керує транспортним засобом, який не зареєстрований в Німеччині, повинен його тут зареєструвати не пізніше, ніж через рік. Крім того, можна подати заяву на отримання спеціального дозволу, який дає право продовжувати користуватися транспортним засобом після закінчення одного року, до 31 березня 2024 року. Для цього, будь ласка, скористайтеся інформацією, викладеною в частині Б цієї пам’ятки. Термін в один рік обчислюється з дня в'їзду в Німеччину. Без німецької реєстрації, або без відповідного спеціального дозволу, водіння авто в Німеччині заборонено після закінчення річного терміну. Якщо ви керуєте в Німеччині транспортним засобом, який тут не зареєстрований, але підлягає такій реєстрації, ви вчиняєте адміністративне правопорушення, яке карається штрафом. Реєстрація може здійснюватися до закінчення однорічного терміну, якщо власник заявить, що Німеччина буде постійним місцезнаходженням транспортного засобу. Транспортний засіб можна зареєструвати в земельних органах реєстрації. За це питання відповідає орган реєстрації за місцем проживання власника транспортного засобу. Для реєстрації необхідно подати заяву та різні документи, зокрема підтвердження того, що ви застрахували автоцивільну відповідальність, а також документ, що посвідчує вашу особу. Крім того, вам може знадобитися експертний висновок про стан транспортного засобу від так званої інспекційної організації, тобто офіційно визнаного експерта з питань дорожнього руху або так званого технічного сервісу, який відповідає певним вимогам. 

Детальну інформацію про необхідні документи та процедуру подання заяви можна отримати у відповідному реєстраційному органі. 

Крім того, за реєстрацію необхідно сплатити збір. Реєстрація транспортного засобу відбувається, за наявності всіх документів, шляхом: 

• присвоєння номерного знака 

• прикріплення гербової таблички до реєстраційного номера 

• видачі свідоцтва про реєстрацію 

Більш детальну інформацію про реєстрацію транспортного засобу можна знайти на вебсайтах місцевих компетентних органів. 

3. Податок на транспортний засіб 

Власники українських легкових автомобілів та причепів до них, які в'їжджають в країну з метою тимчасового перебування, звільняються від сплати податку на транспортний засіб на період до одного року. У подальшому, в разі перетину кордону Німеччини, цей річний період починає заново відраховуватися з моменту, коли транспортний засіб знову в’їжджає в країну. Звільнення від податку не застосовується, якщо транспортні засоби використовуються для перевезення людей або товарів за плату або якщо для цих транспортних засобів встановлено постійне місцезнаходження в Німеччині. Якщо український легковий автомобіль та причіп до нього буде зареєстрований у Німеччині, він повинен оподатковуватися як німецікий транспортний засіб. Якщо український легковий автомобіль та причіп до нього не зареєстрований в Німеччині, незважаючи на наявність постійного місцезнаходження транспортного засобу в Німеччині, він підлягає оподаткуванню на підставі незаконного використання.

У разі виникнення запитань щодо податку на транспортні засоби, контактні пункти Митної адміністрації будуть раді вам допомогти. Найближчий контактний пункт можна знайти за допомогою пошуку послуги на веб-сайті Митної адміністрації та введення Вашого поштового індексу за адресою: https://www.zoll.de/DE/Service/Dienststellensuche/KfzSteuer/Schritt_02/_function/Dienststellenfinder_Anliegen_KFZ_Formular.html

Ви можете зв'язатися з Центральним інформаційним бюро з питань транспортного податку Митної адміністрації за телефоном +49 351 44834-550.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux